Witamy na stronie głównejSpotkanie z ciekawym tematem - język migowy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 18 listopada 2019 17:25

W listopadzie Bibliotece Gminnej w Zbrosławicach zainaugurowany zostanie nowy cykl pn. „Spotkanie z ciekawym tematem". W ramach cyklu gośćmi biblioteki będą osoby, które w nieszablonowy sposób, w oparciu o swą wiedzę i wieloletnie doświadczenie zaprezentują interesujące sprawy i ważne tematy.

26 listopada zapraszamy na spotkanie ze specjalistą od języka migowego. Adam Stromidło może być uznawany za skarbnicę wiedzy w tym temacie. Od wielu lat pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Małopolskiego Związku Głuchych. Ponadto powołany został również na stanowisko Przewodniczącego Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Osób Niepełnosprawnych, działającej przy Urzędzie Miejskim w Krakowie.

Osoby głuche, mimo że nie słyszą posiadają swój własny język, którym się posługują - Polski Język Migowy. Gość spotkania opowie o problemach osób głuchych i sposobach radzenia sobie z nimi. Zaprezentuje również podstawowe zwroty w języku migowym.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Biblioteki w Zbrosławicach już 26 listopada o godz. 17:00.

„Aktywne Zbrosławice" – projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny".

spotkanie stromidlo kopia

 

Fotorelacja z zajęć plastycznych w październiku

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 13 listopada 2019 22:25

Plastyka-pazdziernik

Plastyka-pazdziernik2

   

Arcy Glutki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 12 listopada 2019 19:27

W dniu 29.10 bibliotekę odwiedziła ekipa „ Arcy Glutków", która poprowadziła zajęcia z sensoplastyki. Sensoplastyka wprowadza uczestników w świat zapachów, faktur i kolorów, rozwija wszystkie zmysły przez co, pobudza rozwój kreatywności i twórczego myślenia. W zajęciach uczestniczyło 16 dzieci. Na początku wszyscy zostali zaznajomieni z regulaminem obowiązującym podczas zajęć. Po wejściu na salę na dzieci czekał wielki duch ułożony z mąki, różne pojemniczki, ale także małe dynie, do których dzieci mogły wrzucać pofarbowany ryż i inne materiały ułożone na folii. Drugą atrakcją były glutki. Każdy dostał własną miskę z mąką, do której wlewał kolorową substancję. Dzieci miały ogromną frajdę z zajęć, a mamy mogły podziwiać pomysłowość swoich pociech, które na koniec zajęć nie bardzo miały ochotę by opuścić salę zabaw.

   

Strona 10 z 198