6 października o godz. 15:30 w świetlicy w Wieszowie odbyło się spotkanie z panią Karoliną Segiet. Jest ona animatorką Klubu Seniora w Wieszowie. Ponadto prowadzi liczne warsztaty rękodzielnicze, warsztaty doradztwa zawodowego oraz autoprezentacji.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej ekologii i segregacji śmieci. W czasie jej trwania uczestnicy mieli zadanie do wykonania: każdy dostał pakiet składający się z wydrukowanych na małych karteczkach przedmiotów/materiałów i przyporządkowanie ich do czasu ich rozkładu, np. butelki szklane nie rozkładają się w ogóle, dlatego trzeba je było przyporządkować do pola NIGDY itd. Następnie prowadząca pokazywała jak prawidłowo segregować śmieci. Dalsza część prezentacji dotyczyła ekologicznych produktów sprzątających: wyjaśniono do czego stosować ocet a do czego sodę.

W drugiej połowie spotkania każdy mógł wykazać się swoją sferą twórczą. Uczestnicy tworzyli własne lasy w słoiku, z wykorzystaniem produktów z recyklingu. Następnym punktem były mydełka własnego wyrobu, do których można było sobie dodać różne dodatki: od aromatów rozpoczynając a kończąc na muszelkach i różnych suszonych dodatkach.

Zajęcia przypadły do gustu uczestnikom, każdy brał w nich aktywnie udział.

[Na zdjęciu przedstawione są uczestniczki spotkania, w rękach trzymają przygotowane przez siebie lasy w słoiku, na twarzach mają maseczki].