Wokół książki

KOMEDIA POMYŁEK ALKA ROGOZIŃSKIEGO!

W dzisiejszej odsłonie z całego serca polecam Wam książkę Alka Rogozińskiego o nietypowych teściowych- “Teściowe muszą zniknąć”!
Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek. Kazimiera regularnie zasila konto radia Święta Jadwiga i uważa, że największą zmorą naszego kraju są tęczowi, lewactwo i masoni. Maja regularnie paraduje w Marszach Równości, żyje w konkubinacie, a z rzeczy uznawanych za święte uznaje tylko święty spokój. Nic więc dziwnego, że obie serdecznie się nie znoszą.
Problem w tym, że syn jednej z nich i córka drugiej są małżeństwem. W dodatku takim, które wpadło w nie lada kłopoty. Kiedy jedno z ich dzieci zostaje oskarżone o morderstwo, a drugie porwane, Kazimiera i Maja muszą połączyć siły, aby udowodnić ich niewinność. Pytanie – czy same się przy tym nie pozabijają?

Dwie teściowe- no mistrzostwo świata, tak świetnych i charakterystycznych bohaterek dawno nie miałam okazji poznać w książce.  Lekkie pióro autora, świetnie przerysowane postacie głównych bohaterek i humor sytuacyjny składają się na wspaniałą książkę. Polecam Wam ją z całego serca!
W naszej Bibliotece dostępny jest tom 1 i 2.

Tesciowe musza zniknac

NIE MAM CO CZYTAĆ – KRYMINAŁY POLSKICH AUTORÓW? WARTE POLECENIA?

W naszej bibliotece czytelnicy kryminałów dzielą się na dwie grupy:
– sympatycy POLSKICH autorów
– sympatycy ZAGRANICZNYCH autorów

Dzisiejszy tekst skierowany jest do czytelników z tej drugiej grupy;)

Dlaczego warto sięgnąć po książkę polskiego autora kryminałów? Z dwóch przyczyn.

Po pierwsze: Katarzyna Bonda i jej cykl „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

Po drugie: Remigiusz Mróz i jego cykl z kryminałów z Joanną Chyłką ale o tym w następnej części.

Cykl Katarzyny Bondy składa się z 4 części:
1. Pochłaniacz
2. Okularnik
3. Lampiony
4. Czerwony pająk
Są to pierwsze polskie kryminały , w których główną postacią nie jest żaden śledczy ani detektyw, tylko profilerka, która po kilku latach pracy wróciła do Polski.
Zdaniem naszym i naszych czytelników, jest to seria dla bardzo wymagających czytelników. Jedni odkładają książkę po przeczytaniu kilku stron a inni jedną część potrafią przeczytać w dwa dni! Są to kryminały, w których przewija się bardzo dużo postaci. Warto skupić się na nich, gdyż jak się później okazuje, nie są one od tak sobie, tylko mają duży wpływ na przebieg historii. Historia natomiast jest mocno rozbudowana z wieloma wątkami i ciekawą fabułą. W naszej bibliotece dostępne są książki tej autorki, dlatego zapraszamy do ich lektury.

ZABÓJSTWO W BIBLIOTECE!!!

Świeżutka nowość od znanej i lubianej polskiej pisarki

Olgi Rudnickiej, która słynie z komediowo-obyczajowych powieści z wątkiem kryminalnym.

Tym razem akcja toczy się w bibliotece.

Można powiedzieć, że to miejsce spokojne, bezpieczne wręcz nudne nawet dla głównej bohaterki powieści – Matyldy. Jednak pewnego dnia biblioteka staje się miejscem zbrodni, a spokojna bibliotekarka główną podejrzaną.