W dniu 13.10 o godz. 15:30 odbyło się w świetlicy w Wieszowie spotkanie z Piotrem Kowalczykiem- publicystą, geografem i przewodnikiem. Organizuje wyprawy, prowadzi szkolenia i prelekcje. Jest autorem serwisu „Globtroterzy” i festiwalu „Tydzień Ziemi”.

Spotkanie miało formę luźnej pogadanki, autor opowiadał o swoich podróżach (posiłkując się prezentacją z pięknymi zdjęciami), a uczestnicy w międzyczasie mogli zadawać pytania.

Pierwszym kontynentem, który odwiedziliśmy razem z panem Piotrem była Azja. Tam dowiedzieliśmy się m.in. jak łapać tarantule i wyrywać im zęby jadowe; dlaczego rzeka Ganges jest tak ważna dla wyznawców hinduizmu i poznaliśmy fenomen miasta Dubaj.

Następnie przenieśliśmy się do Europy. Odwiedziliśmy Norwegię, a konkretniej Laponie. Każdy wie, że święty Mikołaj pochodzi z Laponii. Autor przybliżył nam jak wygląda wioska, w której możemy go spotkać. Poza tym zobaczyliśmy jak wyglądają lodowce i dowiedzieliśmy się dlaczego lepiej na nocleg wybrać namiot a nie hotel.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Afryka. Odwiedziliśmy Maroko: mieliśmy okazje zobaczyć jak wygląda życie codzienne Marokańczyków, zostaliśmy zapoznani z nieprzyjemnym tematem jakim jest niewolnictwo. W Mauretanii zobaczyliśmy cmentarzysko wraków i dowiedzieliśmy się jak wygląda życie na pustyni- Saharze.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, w jednym momencie autor nie mógł dojść do głosu, tyle było pytań. Uczestnicy słuchali z zaciekawieniem a na koniec brawom nie było końca.

 

 

[Na zdjęciu przedstawiona jest grupa ludzi uczestnicząca w spotkaniu z panem Piotrem Kowalczykiem. Ponadto widać prowadzącego, który pokazuje na ekranie prezentacje, a w głębi ulokowany jest stół z poczęstunkiem]