[Plakat informuje o pikniku sąsiedzkim w Ziemięcicach w ramach projektu “Aktywniejsze Zbrosławice”. Na plakacie zawarte są informacje dotyczące pikniku oraz obrazek przedstawiający skaczące dzieci na trawie. Piknik odbędzie się w bibliotece w Ziemięcicach, 27 czerwca 2021 roku w godzinach 15-19. W programie przewidziano m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchańce, Teatr Lalek Marka Żyły (godz. 17:00), pokazy strażackie.]

Piknik rozpoczął się o godzinie 15:00. Na rodziny czekało dużo atrakcji. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanym zamku lub wziąć udział w zabawach organizowanych przez animatorki- a tych nie było końca! Zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane, przeciąganie liny, zabawy ruchowe z Minionkiem-  było z czego wybierać. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażacki: dzieci mogły wejść do środka wozu strażackiego ale także ochłodzić się pod kurtyną wodną. Dzieci z niecierpliwością czekały na występ Marka Żyły i jego Teatru Lalek! Przedstawienie pt. „Ciosek i Judytka” wywołały salwy śmiechu, każde dziecko uczestniczyło w występie, jak Ciosek o coś pytał dzieci chętnie odpowiadały. Na każdego czekało coś miłego: dostępne były kiełbasy z grilla a dla najmłodszych wata cukrowa, popcorn, soczki oraz inne słodycze. Frekwencja była duża: odwiedziło nas około 100 osób! 

[Galeria zawiera 10 zdjęć z pikniku sąsiedzkiego na terenie biblioteki w Ziemięcicach:

Na zdjęciu nr 1 widoczny jest rollup z logiem ,,Aktywniejsze Zbrosławice”. Na drugim planie znajduje się namiot z słodkościami oraz dmuchaniec.

Na zdjęciu nr 2 znajduje się dmuchaniec.

Zdjęcie nr 3 przedstawia dzieci skaczące w dmuchanym zamku.

Zdjęcie nr 4 ukazuje patio biblioteki, na którym odbywa się teatrzyk dla znajdujących się tam dzieci.

Zdjęcie nr 5 przedstawia pozujące dzieci do fotki z minionkiem.

Zdjęcie nr 6 ukazuje dzieci stojące w kolejce do namiotu z słodkościami oraz dmuchańca.

Zdjęcie nr 7 pokazuje dzieci siedzące na trawie i oglądające teatrzyk.

Zdjęcie nr 8 przedstawia dzieci w trakcie zabaw z chustą animacyjną.

Zdjęcie nr 9 ukazuje dzieci podczas zabawy z animatorami.

Zdjęcie nr 10 przedstawia dzieci z pacynkami.]