10 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach odbył się drugi etap I Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Do rywalizacji w II etapie konkursu przystąpiło siedem szkół naszego powiatu.

Walka była bardzo wyrównana, a prace niezwykle zróżnicowane. Komisja zwracała szczególną uwagę na poziom literacki prac, umiejętne i kreatywne wykorzystanie „Córki głębin”, a także spójność i logiczność tekstu.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Katarzyna Mucha – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach (otrzymane punkty: 24.5, 24.5 i 25.5)

II miejsce – Szymon Ruda – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Teodora Christopha w Miasteczku Śląskim (otrzymane punkty: 24.5, 25, 24.5)

III miejsce – Emilia Gryszczyk – Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich w Tarnowskich Górach (otrzymane punkty: 21.5, 21.5, 22)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za zaangażowanie i chęć  udziału w konkursie, a opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół do 7 czerwca.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok!

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach

[Galeria zawiera zdjęcia przedstawiające uczniów w trakcie pisania prac w GBP w Zbrosławicach.]