W dniu 26.11.2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ziemięcicach odbył się wernisaż twórczości Janusza Langer.

Z góry chcielibyśmy podziękować wszystkim, którym udało się dotrzeć na to wydarzenie i jednocześnie przybliżyć postać Pana Janusza tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami tego szczególnego dnia.

    *[…] Janusz Langer ur. w Gliwicach w 1986 r. Absolwent Politechniki Śląskiej. Zainteresowanie sztuką, zwłaszcza malarstwem wyniósł z rodzinnego domu. Jest samoukiem, jedynie w latach szkolnych uczestniczył w zajęciach kółek plastycznych. Tworzy głównie w Polsce, a także – w związku z wykonywaną pracą zawodową – w Zurychu i Dublinie. Uprawia głównie malarstwo olejne, akwarelę, rysunek tuszem oraz techniki mieszane. Wykazuje wielorakie zainteresowania, m. in.  architekturą, projektowaniem wnętrz, designem. Jest autorem drewnianych rzeźb w kształcie monolitów, niewielkich mebli eksponujących naturalną fakturę i usłojenie pni drzew.

  Na twórczość Langera, ukształtowanie jego wrażliwości artystycznej znaczny wpływ wywarł surrealizm i ekspresjonizm. W kompozycjach odnajdujemy mroczne, podkreślone kolorem nastroje. Jego prace, łączące elementy abstrakcyjne z figuratywnymi, pełne są symboli, fantastyki, tajemniczych, skomplikowanych treści.

  Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, Szwajcarii, Holandii, Niemczech i Słowacji. Obrazy J. Langer wystawiane są również za pośrednictwem wybranych galerii na platformie OneBid.”

*fragment tekstu autorstwa pani Zofii Krzykowskiej

Jest nam niezmiernie miło, że nasza gmina będzie mogła być świadkiem tego rodzaju wydarzeń. Pan Janusz obiecał jeszcze wrócić, tłumacząc ,że to dopiero początek tej wielkiej naszej wspólnej przygody!

Artysta ma w planach prowadzić na terenie naszej gminy nowatorskie zajęcia. Proszę śledźcie naszą stronę! Informacje będziemy dodawać na bieżąco.

My życzymy Panu Januszowi samych sukcesów! Cierpliwie czekając na następny wernisaż.

Skróconą wystawę J. Langer  można było podziwiać w naszej bibliotece do dnia: 9.12.2022r.

[Galeria przedstawia dziewięć zdjęć z wernisażu twórczości Janusza Langer. Zdjęcia prezentują obrazy artysty oraz zgromadzonych gości]