W ubiegłą niedzielę, tj. 11 grudnia odbyło się przy GBP Zbrosławice Jarmarkowo, czyli zbrosławicki jarmark świąteczny. W programie znalazło się dużo atrakcji dla dzieci m.in. warsztaty ozdabiania pierników a także darmowa karuzela! Głównym punktem było spotkanie z Mikołajem oraz Panią Mikołajową i elfem. Przy świątecznych piosenkach zachęcali dzieci do wspólnej zabawy: były śpiewy i tańce, a każde dziecko dostało słodki upominek podchodząc do Mikołaja.

Pogoda w tym dniu dopisała: na ziemi leżał puszysty puch, który ze względu na minusową temperaturę skrzypiał pod butami. Dla tych nieco zziębniętych przewidziano gorącą czekoladę lub grzaniec, a z gorącym kubkiem w dłoni każdy miło przemieszczał się pomiędzy wystawcami. Kramy rękodzielników pękały w szwach: można tam było nabyć rozmaite wyroby i dekoracje świąteczne: od pierniczków po stroiki Bożonarodzeniowe.

[Galeria przedstawia 15 zdjęć z Jarmarkowa, na których znajdują się mi.in. warsztaty ozdabiania pierniczków, kramy rękodzielników, zabawy z Mikołajem oraz karuzela.]