8 maja 2023 roku, dokładnie w Dzień Bibliotekarza, cztery grupy przedszkolaków odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieszowie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki oraz motylki do ozdobienia w przedszkolu bądź w domu, oraz zapewniły, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

[galeria przedstawia zdjęcia dzieci z przedszkola, które odwiedziły bibliotekę. Dzieci na zdjęciach oglądają książki, oraz słuchają bajki czytanej przez bibliotekarkę]