W dniu 17 marca bibliotekę w Wieszowie odwiedzały dzieci z grupy Sówki z Przedszkola w Wieszowie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki i wypożyczania książek. Porozmawialiśmy o zaletach czytania, o ulubionych książkach i oczywiście nie zabrakło głośnego czytania, do którego zachęcił wszystkich „Zielony” z bajki „Franek i zielony stworek”. Dzieci, bardzo chciały zabrać „Zielonego” do swoich domów, jednak on lubi spędzać czas wśród bibliotecznych regałów. Dlatego, każde dziecko postanowiło stworzyć własnego „Zielonego” w formie zakładki do książki, którą zabrało do domu.
Dziękujemy za Waszą obecność, za fantastyczną zabawę i mamy nadzieję do zobaczenia.
Korzystając z okazji, przypominamy, że nasza biblioteka bierze udział w kolejnej edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. To oznacza, że możemy zaoferować każdemu przedszkolakowi, który w towarzystwie rodzica odwiedzi naszą bibliotekę (zarówno siedzibę główną, jak i którąś z filii) darmową wyprawkę czytelniczą zawierające książeczkę, kartę czytelnika, na którą można przyklejać naklejki za wizyty w bibliotece i pożyczanie książek, oraz zakładkę w kształcie krasnala.
Zapraszamy wszystkie dzieci do zapisania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji, która być może będzie początkiem czytelniczej przygody na całe życie!






[Galeria przedstawia zdjęcia z lekcji bibliotecznej w Filii w Wieszowie, grupa Sówki z dnia 17.03.2025 r.]